- Kiadás: Keménytáblás
- Formátum: 310 x 210 x 11 mm
- Kor: +10 év
- Fordító: Lavinia Braniste
- Szerző: Irene Cohen-Janca, Maurizio A.C. Quarello
- Kiadó: ORANGE BLUE
- Kiadás éve: 2019
Utolsó utazás. Dr. Korczak és gyermekei.
A gyermek nem válik emberré, ő már ember. Ezzel a híres kijelentéssel Janusz Korczak gyermekorvos és pedagógus megváltoztatta a gyermekkorra való tekintetünket. A viharos huszadik század első évtizedeiben Lengyelországban szegény és családtalan gyermekek ezreiről, zsidókról és másokról gondoskodott. Így született meg az a rendkívüli pedagógiai tapasztalat, amely a varsói gettó falain belül folytatódott, amelyen keresztül a gyerekek, saját nevelésük szereplői építették magukat. Dr. Korczak mellettük állt, meghallgatta őket, segített, szerette és támogatta őket. Tisztelte és csodálta őket.
1940. november 29-én közel 200 zsidó gyermek vonult végig Varsó utcáin. Szoros szívvel, de emelt fővel, szeretett orvosuk, Korczak vezetésével elhagyják a Krochmalna utcai gyönyörű árvaházat, hogy a gettóba menjenek. Új otthonuk sokkal kisebb, és a gettó valójában egy börtön, ahol a nácik zsidókat tartanak fogva. De Dr. Korczak vigyáz a gyermekeire. Elkíséri őket utolsó útjukra, a treblinkai táborba. Ez annak az embernek az igaz története, akinek ötletei mélyen inspirálták az ENSZ Nemzetközi Gyermekjogi Egyezményét. Egy történet a bátorságról, az elszántságról és az élet szeretetéről, és mindenekelőtt a gyermekek és a gyermekkor tiszteletéről.
Detalii suplimentare produs:
Az üzletünkben értékesített termékek újak, és a gyártó által biztosított eredeti csomagolásban kerülnek forgalomba. Csapatunk törekszik arra, hogy az ezen a képernyőn megjelenő információkat a lehető legfrissebb formában tartsa. Az itt megjelenített termék- és csomagolási képek a gyártók által végrehajtott módosításoknak lehetnek kitéve. A csomagolások közötti különbséggel kapcsolatos, e-mailben vagy a „Kapcsolat” űrlapon keresztül közölt észrevételeket azonnal kezeljük.